Україна в листопаді залучила від партнерів 2 мільярди доларів бюджетної підтримки

Україна в листопаді залучила від партнерів 2 мільярди доларів бюджетної підтримки

У листопаді 2023 року до державного бюджету України надійшло близько 2 млрд доларів зовнішнього фінансування. Про це повідомляє Міністерство фінансів України, передає УНН.

Деталі

Серед  донорів України  у листопаді 2023 року:

  • Європейський Союз – 1,6 млрд доларів США;
  • Гарантія Великобританії через механізм Світового банку – 400 млн доларів США;
  • Світовий банк – 5 млн доларів США.

Кошти надаються на пільгових умовах та спрямовуються на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема, забезпечення соціального захисту населення, гуманітарні потреби, оплату праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я

— пояснили у відомстві. 

Кошти надаються на пільгових умовах та спрямовуються на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема, забезпечення соціального захисту населення, гуманітарні потреби, оплату праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я.

Кошти від ЄС – десятий транш у рамках масштабної макрофінансової допомоги (МФД) на 2023 рік. Загальний обсяг фінансування за програмою сягає 18 млрд євро, із яких Україна вже отримала 16,5 млрд євро.

Термін погашення кредиту складає 35 років, відсотки та інші платежі за обслуговування боргу замість України компенсуватимуть країни ЄС.

Гарантія Великої Британії – частина п’ятого додаткового фінансування в рамках проєкту Світового банку «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE in Ukraine). Термін погашення 19 років із 5-річним пільговим періодом. Загальний обсяг фінансової допомоги під гарантію Великої Британії у поточному році сягає 1 млрд доларів США.

Фінансування від Світового банку є позикою МБРР в рамках проєкту Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine). У рамках спільного з МБРР проєкту у 2023 році вже залучено близько 50 млн доларів США

Доповнення 

За 11 місяців 2023 року Міністерство фінансів України залучило близько 37,4 млрд доларів США зовнішнього фінансування на нагальні потреби держбюджету.

У відомстві наголошують, що Міністерство фінансів у співпраці зі Світовим банком забезпечують прозорість залучення і використання зовнішнього фінансування.

Нагадаємо

У третьому кварталі середньомісячна заробітна плата в Україні знизилася на 3,3% до 14 097,73 грн порівняно із середнім показником у другому кварталі, який становив 14 582,68 грн

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *