Суд скасував рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку

Суд скасував рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку

Цитата

«Суд 15 листопада скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року, яким було задоволено позов колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського до Національного банку, Кабінету Міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яким було визнано протиправними і скасовано рішення органів державної влади про виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави», — йдеться у повідомленні.

Деталі

В Національному банку привітали рішення суду апеляційної інстанції. В НБУ заявили, що рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави приймалося відповідно до норм чинного законодавства, було підтримане РНБО та урядом з метою забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян.

«Сьогодні, через 6 років, суд підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам, на докапіталізацію якого держава витратила понад 155 мільярдів гривень. Також слід констатувати, що усі рішення державних органів щодо націоналізації ПриватБанку є чинними», – заявив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

За словами Віктора Григорчука, судом застосовано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності» № 590-ІХ, оскільки позовні вимоги у справі не відповідають положенням даного закону.

Нагадаємо

18 грудня 2016 року Національний банк України ухвалив рішення про визнання ПриватБанку неплатоспроможним та звернувся до уряду з пропозицією набути права власності на акції банку. Того ж дня Кабмін ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПриватБанку.

18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом Ігоря Коломойського визнав протиправним та скасував рішення уряду про виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку за участю держави.

24 травня 2019 року НБУ подав апеляційну скаргу.

2 березня 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд зупинив провадження у справі до розгляду КСУ справи за позовом 64 народних депутатів щодо конституційності окремих положень Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізмів регулювання банківської діяльності” № 590-ІХ.

1 червня 2022 року Верховний Суд скасував ухвалу про зупинення провадження по цій справі, що дало змогу продовжити розгляд справи в суді апеляційної інстанції.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *