НБУ заборонив приватні перекази з гривневих карток на закордонні

НБУ заборонив приватні перекази з гривневих карток на закордонні

Цитата

«З 5 жовтня повертається заборона на Р2Р-перекази з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків», — повідомили у НБУ.

Деталі

Що й надалі дозволено:

  • переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта;
  • здійснювати Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту у 100 тис. грн (в еквіваленті);
  • переказувати кошти за кордон для оплати навчання, лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю громадян, а також для сплати аліментів.

У НБУ зауважили, що дозвіл на проведення операцій, які зараз забороняються, був відновлений у квітні 2022-го, й українці отримали можливість підтримати своїх близьких, які вимушені були переїхати в інші країни через повномасштабну війну, під час найважчого періоду. Але наразі використання цього, вказують у НБУ, для цих цілей зменшилося. Водночас зростають ризики використання інструменту для «обходу обмежень на купівлю валюти». І це загрожує вичерпанням міжнародних резервів, вказали у Нацбанку.

Також у НБУ повідомили й про інші нововведення:

  • З 50 тис. до 100 тис. грн (в еквіваленті) збільшено щомісячний ліміт для купівлі громадянами безготівкової валюти з подальшим розміщенням під депозит від трьох місяців.
  • Спрощено валютний нагляд при ввезенні гуманітарної допомоги в Україну.
  • Бізнес отримав можливість переказувати кошти на рахунки їхніх підрозділів та філій за кордоном.

Доповнення

НБУ поки не бачить підстав для перегляду офіційного курсу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *