На Запорізькій АЕС вночі стався цілковитий блекаут — Енергоатом

На Запорізькій АЕС вночі стався цілковитий блекаут - Енергоатом

На Запорізькій АЕС вночі стався черговий блекаут, що створює загрозу ядерній і радіаційній безпеці. Сьогодні вранці зусиллями українських фахівців поновлено звʼязок з українською енергосистемою, а саме відновлено роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ. Про це повідомили у суботу в НАЕК «Енергоатом», пише УНН.

Сьогодні вночі відбувся повний блекаут на Запорізькій АЕС

— повідомив Енергоатом у Telegram.

Як повідомляється, увечері 1 грудня стався обрив лінії електропередачі «Запорізька ТЕС — Феросплавна» напругою 330 кВ, через яку станція отримувала живлення від української енергосистеми. О 02:31 годині під час повітряної тривоги знеструмлено останню лінію «Запорізька АЕС — Дніпровська» напругою 750 кВ.

«У звʼязку із повним блекаутом ЗАЕС перейшла на живлення власних потреб від дизельгенераторів. В автоматичному режимі включились усі 20 дизельгенераторів, 8 з яких пізніше були залишені в роботі», — вказали у НАЕК.

«Найбільша загроза безпеці в такому стані існує на 4 енергоблоці. Вона спричинена тим, що окупанти використовували його із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора і тримали в гарячому стані. Знеструмлення головних циркуляційних насосів, що охолоджують активну зону, призводить до переходу реакторної установки в режим природної циркуляції. Такий режим важкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока. Блок потребує термінового переведення до холодного стану», — повідомили в Енергоатомі.

Зусиллями українських фахівців 2 грудня о 7 годині ранку поновлено звʼязок з українською енергосистемою, а саме відновлено роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ

— зазначили в Енергоатомі.

«Черговий блекаут створює загрозу ядерній і радіаційній безпеці», — зауважили у НАЕК.

Нагадаємо

16 листопада на Запорізькій АЕС стався частковий блекаут через дії рашистів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *