Керівництво Держспецзв’язку підозрюють у заволодінні 62 млн грн

Керівництво Держспецзв'язку підозрюють у заволодінні 62 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України повідомили про підозру голові Держспецзв’язку, його заступнику та іншим у заволодінні понад 62 млн грн, повідомили в САП у понеділок, пише УНН.

Перед цим стало відомо, що Кабмін звільнив очільника Держспецзв’язку Юрія Щиголя та його заступника Віктора Жору.

Деталі

У САП вказали, що «повідомили про підозру у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн грн голові Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), його заступнику та іншим службовим особам».

У вчиненні злочинів підозрюються загалом 6 осіб.

Дії осіб кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Суть справи

У межах досудового розслідування встановлено, що «службові особи Держспецзв’язку, зловживаючи службовим становищем та діючи у складі організованої групи, заволоділи бюджетними коштами в особливо великому розмірі на загальну суму понад 62 млн грн», повідомили у САП.

У 2021 році, як вказано, відбулася закупівля засобів інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних. «Переможцем закупівлі визначено компанію, підконтрольну організатору злочинної організації, яка поставила програмне забезпечення ДП «Українські спеціальні системи», що належить до сфери Держспецзв’язку, за завищеною вартістю», — розповіли у антикорупційній прокуратурі.

За умовами договорів на постачання відповідного ПЗ та послуг державне товариство перерахувало у 2021-2022 роках понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ, яке компанія придбала в іноземного виробника, становила 223 млн грн, зазначили у САП.

«Різницю цих коштів, а саме понад 62 млн грн, учасники злочинної схеми вивели на рахунки підконтрольних компаній за кордоном з метою легалізації та розподілення між членами організованої групи», — повідомили у САП.

Слідчі дії тривають. Встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до вчинення цього злочину.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *