Безготівкові платежі кількісно зросли до 93% транзакцій по Україні: українці дедалі частіше розраховуються банківськими картами

Безготівкові платежі кількісно зросли до 93% транзакцій по Україні: українці дедалі частіше розраховуються банківськими картами

Українці й надалі надають перевагу безготівковим розрахункам. Таким чином кількісна частка безготівкових операцій у ІIІ кварталі цього року становить 93,5% від загальної кількості операцій з платіжними картками. Це повідомив Національний банк України, передає УНН.

Деталі

Загалом кількість операцій з використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, в Україні та за її межами у III кварталі 2023 року становила 1 972,5 млн шт., а їхня сума – 1 407,1 млрд грн. З них безготівковими були 1 844,6 млн операцій на загальну суму 890,8 млрд грн. Таким чином їх частка за сумою перебуває на рівні 63,3% від загальної чисельності операцій із платіжними картками, за кількістю – досягає 93,5%.

Для порівняння в II кварталі цього року ці показники становили 62,1% та 92,8% відповідно. Найбільше здійснених операцій з використанням карток, а саме 1358,1 млн операцій на суму 419,2 млрд гривень, за кількістю та сумою припало на розрахунки в торговельній мережі. Це 73,6% та 47,0% відповідно.

Також зростає в цілому загальна кількість емітованих платіжних карток в Україні. За підсумками вересня вона досягла 112,4 млн шт., що на 3% більше порівняно з січнем цього року. кількість безконтактних платіжних карток за цей період також зросла на 12%.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *